Mahahanga Elektrik Santrali RehabilitasyonuMahahanga Elektrik Santrali, makine temelinde bulunan titreşimden kaynaklanan motor bloğunda meydana gelen  çatlaklar nedeniyle 2014 yılından beri çalışamaz durumda bulunuyordu.

3 AYLIK DÖNEMDE SANTRAL REHABİLİTASYONU VE DEVREYE ALMA 
Motordaki titreşimi azaltmak için dizayn ekibi tarafından özel bir temel tasarlandı ve  titreşim damperi özel tasarlanmış damper ile tamamen yenilendi.

- Makine major overhaulleri
- Tüm kritik yedek parçalarının değişimi
- Santral yardımcı sistemlerinin yenilenmesi
- Dizel / HFO Yakıt, Yağ sistemi performans analizi ve kapasite artışı


Antsirabe Elektrik Santrali RehabilitasyonuAntsirabe Elektrik Santrali, 2009 yılından bu yana HFO ile tam yükte çalışamayan ve operasyonel olmayan bir Elektrik Santrali iken, Vespower işletme haklarını almıştır.
 
Tesis yeniden güçlendirilmiş ve ROT ile PPA programı kapsamında dört aydan kısa bir sürede devreye alınmıştır.

Santral kapasitesi dizayn kapasitesinin üzerine 1 MW arttırıldı ve yakıt olarak LFO'dan HFO'ya değişimi sağlandı . 4 aydan daha kısa bir sürede HFO ile çalışma şartları sağlandı ve Vespower santralde  tam kapasiteli tamir atölyesi kurdu.
 
Tüm iyileştirici uygulamalardan sonra santral, sözleşme süresi boyunca Elektrik Alım Anlaşması gereği Vespower tarafından işletme ve bakım hizmeti sağlanmaktadır .

 - Makine major overhaulleri
- Tüm kritik yedek parçalarının değişimi
- Santral yardımcı sistemlerinin yenilenmesi
- Makine enstrümantasyonu, kontrol ve koruma sistemleri değiştirildi
- Tesis yardımcı sistemleri; Dizel / HFO Yakıt sistemleri, ana ve acil durum yağlama yağı sistemleri, soğutma kulesi sistemleri, basınçlı hava sistemleri, Orta / alçak gerilim elektrik sistemleri, kesici-ayırıcılar ve koruma röleleri sistemleri bakımı ve yedek parça değişimi.


Tamatave Elektrik Santrali RehabilitasyonuTamatave Elektrik Santrali'nin 2013 tarihinden itibaren krankşaft hasarı yüzünden  çalışamaz durumdaydı .

Santral makine ve  yardımcı sistemlerine ait tüm teknik işlemler, bakım çalışmaları ve yenileme hizmeti tamamen Vespower  deneyimli saha servisi ekibi tarafından sağlandı ve 3 ay gibi bir sürede tekrar çalışır hale getirildi.